آخرین اخبار

5. مرداد 1400 - 9:52   |   کد مطلب: 39595
دارنده مدال طلای تیراندازی المپیک ۲۰۲۰ به برخی انتقادات و اظهارنظر‌هایی که بعد از دستیابی وی به مدال المپیک مطرح شد، واکنش نشان داد

به گزارش آوای سیدجمال، جواد فروغی پس از پنجمی در مرحله نیمه نهایی تپانچه میکس المپیک توکیو بیان کرد: در مرحله مقدماتی شروع خیلی خوبی نداشتم و در انتها هم خوب نبودم، اما در کل به نیمه نهایی صعود کردیم. در بیست تیر، یک مرحله جدید آغاز و امتیازهای قبلی پاک می‌شود. خدا را شکر در آن مرحله هم خوب بودیم و نمره خوبی ثبت کردیم، اما اینجا ابرقدرت‌های تپانچه حضور دارند و کار سخت است و حتی تیم‌های هند و کره جنوبی حذف شدند و برخی تیم‌های قدرتمند نتوانستند به فینال راه پیدا کنند. از طرفی ما هم سابقه المپیک نداشتیم، با این حال به نظرم عملکرد ما خوب بود و راضی هستیم، چون میلیمتری نتوانستیم صعود کنیم.

 

 

تیرانداز طلایی کشورمان در مورد اینکه تیراندازی به رشته‌های مدال‌آور اضافه شده است، تصریح کرد: خوشحالم از اینکه تیراندازی رشته‌ای مدال‌آور است. البته این فقط منوط به مدال من نیست. در تپانچه اصلاً سابقه مدال‌آوری نداشتیم و در مسابقات قهرمانی آسیا در قطر استارت مدال‌آوری را زدیم و توانستیم موفقیت‌ها را ادامه دهیم. البته کرونا و تعطیلات در تمرینات و مسابقات ما فاصله انداخت، ولی ما کار خود را ادامه دادیم. جام جهانی هند خیلی مهم بود و امتیاز مهمی داشت و با کسب مدال، رنکینگ ما خوب شد و تپانچه رشد پیدا کرد. در کرواسی هم خوب ظاهر و طلایی شدیم. تیراندازی در رسانه‌ها دیده شد و از طرفی هم توقع را بالا برد.

 

 

«تیراندازی پرچمش بالاست.»، وی با بیان این جمله اظهار داشت: کسب مدال طلا در این دوره باعث شد حساسیت‌ها بسیار بالا برود و توقعات از من بیشتر شد. در این بین برخی افراد نسبت به من انتقاد داشتند که دست همه آنها را می‌بوسم، ولی برخی مغرضان را که برداشت نادرستی داشتند و متعلق به مردم ایران هم نیستند، نمی‌بخشم.

 

 

فروغی در پاسخ به این پرسش که کسب مدال طلا و حضور در برنامه‌های مختلف روی تمرکز او برای این مسابقه تأثیر گذاشته بود یا خیر، تأکید کرد: اگر بگویم تمرکزم به هم نریخته بود، دروغ گفته‌ام. از لحاظ زمانی، زمان من گرفته شد. همچنین احساس رضایت از کسب مدال طلا باعث شد تا حدودی اُفت کنم. از نقاط مختلف جهان و ایران تماس‌هایی داشتم که تبریک بگویند و به خیلی‌ها نتوانستم پاسخ بدهم، اما با صحبت‌های مربی‌ام نصراصفهانی دوباره در چارچوب قرار گرفتم و توانستم تا حدودی تمرکز از دست رفته‌ام را به دست آورم. بعد از مسابقات امروز پاسخگوی همه دوستان خواهم بود.

تسنیم

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal
بازی قیام مختار