آخرین اخبار

5. آبان 1400 - 7:49   |   کد مطلب: 40421
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روز ۷آبان سامانه بارشی از مرزهای غربی کشور وارد می‌شود و در استان‌های واقع در شمال غرب و غرب کشور، بخش‌هایی از جنوب غرب و دامنه‌های مرکزی زاگرس، سبب بارش باران و وزش باد شدید موقت خواهد شد.

به گزارش آوای سیدجمال، ، صادق ضیاییان در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت:‌ روز آینده در شمال خراسان رضوی، همچنین استان‌های ساحلی خزر، اردبیل، خراسان شمالی، شرق آذربایجان شرقی و ارتفاعات استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز بارش باران و وزش باد شدید موقت و بارش برف در مناطق سردسیر ادامه دارد که البته شدت بارش برف و باران نسبت به امروز در این مناطق کمتر است

 

 

روز 6 آبان هوا در شهرهای بزرگ و صنعتی آلوده است

وی با بیان اینکه روز آینده شدت بارش‌ها در استان مازندران خواهد بود، گفت: روز پنج‌شنبه 6 آبان جوی آرام در اغلب مناطق کشور پیش‌بینی می شود که می‌تواند به افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی منجر شود.

 

 

ورود سامانه بارشی تازه به کشور از 7 آبان

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه روز جمعه 7 آبان سامانه بارشی از سمت مرزهای غربی کشور وارد می‌شود، گفت: این سامانه در استان‌های واقع در شمال غرب و غرب کشور بخش‌هایی از جنوب غرب و دامنه‌های مرکزی زاگرس سبب بارش باران و وزش باد شدید موقت می‌شود.

 

 

 

 

ضیاییان اضافه کرد:‌ روز شنبه 8 آبان درمناطقی که ذکر شد بارش‌ها تشدید می‌شود و در سواحل غربی خزر بخش‌هایی از مرکز کشور و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی این شرایط پیش‌بینی می‌شود و این سامانه روز یکشنبه 9 آبان در شمال شرق کشور و نواحی که ذکر شد فعال است.

 

 

وی افزود: در سه روز آینده در برخی نقاط هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان و کرمان رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت داریم .

 

 

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی عنوان کرد: روز آینده اهواز با بیشینه دمای 33 درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان و شهرکرد و همدان با کمینه دمای 3 درجه زیر صفر سردترین مراکز استان خواهد بود.

 

 

ضیاییان در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت:‌ آسمان تهران فردا نیمه‌ابری همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 19 و 9 درجه خواهد بود.

 

 

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز آینده در پنج مرکز استان کمینه دما صفر و زیر صفر درجه خواهد بود.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal
بازی قیام مختار