آخرین اخبار

15. آبان 1402 - 18:24   |   کد مطلب: 46536
زیرگذر موسی‌آباد شهرستان اسدآباد واقع در محور اسدآباد به کنگاور یکی از پروژه‌ها در بخش راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای است که در سال ۹۸ برای کاهش خطرات جاده‌ای و کاهش تصادفات عملیات اجرایی این طرح آغاز شد اما به علت مسائل مختلف از جمله مشکلات اعتباری این پروژه به صورت نیمه‌کاره طی چهار سال گذشته تاکنون باقی‌مانده است .

به گزارش آوای سیدجمال، به نقل از ایسنا،  زیرگذر موسی‌آباد شهرستان اسدآباد واقع در محور اسدآباد به کنگاور یکی از پروژه‌ها در بخش راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای است که در سال ۹۸ برای کاهش خطرات جاده‌ای و کاهش تصادفات عملیات اجرایی این طرح آغاز شد اما به علت مسائل مختلف از جمله مشکلات اعتباری این پروژه به صورت نیمه‌کاره طی چهار سال گذشته تاکنون باقی‌مانده است و نارضایتی‌های بسیاری را در بین مردم ایجاد کرده و تکمیل این طرح یکی از مطالبات مهم مردم به شمار می‌رود.

اما اینکه در حال حاضر روند این پروژه در چه مرحله‌ای است و این طرح باقی‌مانده از چهار سال پیش چه زمانی به عنوان یکی از مطالبات مهم مردمی شهرستان تکمیل خواهد شد و به بهره‌برداری می‌رسد، را از مسئولان ذیربط پیگیر شدیم.

رئیس ابنیه و تأسیسات اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان روز گذشته در جلسه شورای ترافیک شهرستان اسدآباد اظهار کرد: در حال حاضر در پروژه زیرگذر موسی‌آباد دو پیمانکار در حال فعالیت بوده و این پروژه هم‌اکنون فعال است.

ابوالفضل ایرجی‌امین افزود: در بحث زهکشی زیرگذر یک قرارداد یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی با یکی از پیمانکاران منعقد شده که هم‌اکنون ۷۰ درصد زهکشی زیرگذر را برای دفع آب‌های سطحی انجام داده است و در مراحل پایانی قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: حدود دو هفته پیش نیز با یک شرکت و پیمانکار دیگر قرارداد ۹ میلیارد تومانی برای احداث دیوار حائل و روسازی و آسفالت این پروژه منعقد شده است و پیمانکار موردنظر هم‌اکنون برای انجام کار مصالح خود را تخلیه کرده و دو یا چهار روز آینده بحث روسازی پروژه را انجام خواهد داد.

ایرجی‌امین در این جلسه یادآور شد: آسفالت این پروژه به سال آینده و مساعد شدن شرایط جوی موکول خواهد شد البته اگر شرایط جوی مساعد شود پیمانکار طرح پای کار بوده و نسبت به تسریع در روند آسفالت اقدام لازم را انجام خواهد داد.

بهره‌برداری از زیرگذر موسی‌آباد در سال آینده

نماینده مردم اسدآباد در مجلس هم در گفت‌وگو با ایسنا، از افتتاح و بهره‌برداری زیرگذر موسی‌آباد در سال آینده خبر داد و گفت: شروع عملیات عمرانی این پروژه بدون برنامه‌ریزی و با هدف فعالیت‌های انتخاباتی در دوره گذشته انجام گرفته بود.

کیومرث سرمدی‌واله، مشخص نبودن محل بودجه و داشتن معارض را از عمده مشکلات این پروژه دانست و اظهار کرد: با روی کار آمدن دولت سیزدهم به طور جدی برای تکمیل کنارگذر موسی‌آباد پیگیری لازم صورت گرفت و بعد از مکاتبات متعدد و مستمر در زمینه رفع مشکل مالکیتی با دستور مستقیم وزیر راه مشکل معارض آن برطرف شد.

نماینده مردم اسدآباد در خانه ملت بیان کرد: با توجه به اعتبارات درنظر گرفته شده برای زیرگذر موسی‌آباد، سال آینده این پروژه به بهره‌برداری می‌رسد.

مسئول واحد عمران فرمانداری اسدآباد هم در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: زیرگذر موسی‌آباد ۳۶ باکس برای احداث نیاز دارد که این تعداد هم‌اکنون اجرا شده و رمپ ورودی و خروجی زیرگذر نیز در حال انجام است.

سجاد کوروند با بیان اینکه مهمترین موضوع در بحث احداث این زیرگذر عملیات زهکشی و دفع آب‌های سطحی است که بخش مهم آن انجام گرفته و رو به پایان است، گفت: در صورتی‌که شرایط جوی اجازه دهد امکان تکمیل این پروژه تا پایان سال‌جاری وجود خواهد داشت در غیر این‌صورت آسفالت و تکمیل و افتتاح طرح فوق به سال آینده موکول می‌شود.

به گزارش ایسنا، امیدواریم با تسریع در روند این پروژه همراه با رعایت موارد ایمنی، این مطالبه مردمی چهار ساله شهرستان و رانندگان در حال تردد در این محور محقق شود.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal