آخرین اخبار

26. آبان 1402 - 13:59   |   کد مطلب: 46636
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی اسدآباد خبر داد:
تحویل اولین خودروی کتابخانه سیار روستایی استان همدان به اسدآباد
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اسدآباد از اجرای ۱۱۰ برنامه فرهنگی در حوزه کتاب در سطح کتابخانه‌های عمومی شهرستان خبر داد و گفت: اولین خودرو کتابخانه سیار روستایی در سطح استان همدان به اداره کتابخانه‌های این شهرستان تحویل شده که نیازمند تجهیز و برای ارائه خدمات به روستاهای پرجمعیت شهرستان است.

مهدی مرادیان‌تمجید در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «آوای سیدجمال» با اشاره به آغاز هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار از 23 تا 30 آبان، گفت: سی و یکمین دوره هفته کتاب با شعار «آینده خواندنی است» نامگذاری شده که در این هفته ۱۱۰ برنامه فرهنگی اجرا می‌شود.

 

وی  غبارروبی گلزار مطهر شهدا، دیدار با امام جمعه، برگزاری جلسه انجمن کتابخانه‌ها، رونمایی از کتاب نویسندگان بومی شهرستان، نشست‌های ادبی، کارگاه‌های آموزشی، بازدید مسئولان شهرستان از کتابخانه، عضویت رایگان، بازدید دانش‌آموزان از کتابخانه‌ها، دیدار با اهالی قلم، برگزاری مسابقات فرهنگی و کتابخوانی مختلف را از برنامه‌های مهم این هفته کتاب در سطح شهرستان اسدآباد برشمرد.

 

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اسدآباد با بیان اینکه  تا پایان 6 ماه نخست سال‌جاری، 4 هزار و ۳۲۱ عضو فعال کتابخانه‌های عمومی شدند، افزود: در این مدت تعداد 35 هزار و ۹۶۷ نسخه کتاب به اعضای کتابخانه‌ها امانت داده شده که بیش از ۴۲ درصد نسبت به 6 ماه اول سال ۱۴۰۱ رشد داشته است.

 

 وی از خریداری اولین خودرو کتابخانه سیار روستایی در سطح استان همدان در حوزه کتابخانه‌های عمومی شهرستان اسدآباد و تحویل آن به اداره کتابخانه‌های این شهرستان خبر داد و گفت: این خودرو نیازمند تجهیز و آماده‌سازی برای ارائه خدمات به روستاهای پرجمعیت شهرستان است.

 

مرادیان‌تمجید به رشد ۵۰ درصدی پروژه اولین کتابخانه استاندارد استان همدان در شهرستان اسدآباد اشاره کرد و افزود: این طرح برای تکمیل نیازمند تخصیص کامل اعتبارات مصوب از محل سفر ریاست محترم جمهوری است.

 

وی با بیان اینکه پروژه توسعه کتابخانه آجین نیز با رشد ۴۵ درصدی همراه است، افزود: اعتبار مناسبی که از محل تملک و دارایی استانی دارد، نیازمند تخصیص ۱۰۰ درصدی است، البته این امر موجب افزایش زیربنای این کتابخانه به ۳۵۰ مترمربع می‌شود.

 

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اسدآباد با اشاره به اینکه در شهر پالیز نیز پیگیر تملک زمین برای ساخت کتابخانه هستیم، خاطرنشان کرد: در این خصوص شهرداری و شورای اسلامی شهر پالیز همکاری و همراهی خوبی با اداره کتابخانه‌ها دارد.
انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal