آخرین اخبار

4. آبان 1400 - 8:55   |   کد مطلب: 40412
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان خبر داد:
پیش روی عملیات عمرانی هدایت آب های سطحی در همدان
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان از پیش روی عملیات عمرانی هدایت آب های سطحی در همدان خبر داد و گفت: جمع آوری آب‌های سطحی داخل شهر به میزان حدود ۸ میلیون متر مکعب درسال توسط شرکت آب منطقه‌ای انجام شده است.

به گزارش آوای سیدجمال، منصور ستوده؛ مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان در خصوص استفاده از آب‌های سطحی شهر همدان برای شرب مطرح کرد:  از چند سال گذشته و به دلیل کاهش‌ منابع آب زیرزمینی، پروژه‌های میان مدت برای استفاده از تمام آب‌های سطحی و رودخانه های داخل شهر همدان در پیش گرفته شده است.

 

وی با بیان اینکه این روند در فصول غیر باغداری و کشاورزی برای مصارف آب شرب برنامه ریزی، مطالعه و اجرا شده است، اظهار کرد: در چند سال گذشته از آب رودخانه های عباس آباد، دره مرادبیگ، خاکو و چشین بعد از تصفیه استفاده می شود.

 

ستوده ادامه داد: جمع آوری آب‌های سطحی داخل شهر به میزان حدود ۸ میلیون متر مکعب درسال توسط شرکت آب منطقه‌ای و آبفا انجام شده است.

 

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان با بیان این موضوع یادآور شد: در حال حاضر نیز امسال طرح انتقال آب رودخانه دره مرادبیگ در فصل غیر زراعی و باغداری را با مبلغ حدود ۴ میلیارد تومان در دست اجرا داریم.

 

ستوده در پایان تصریح کرد: به منظور انجام کامل و پیش روی عملیات عمرانی هدایت آب های سطحی دره مرادبیگ در همدان به اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان دیگر نیاز است که هم اکنون، در حال پیگیری جهت اخذ اعتبارات از سازمان برنامه و بودجه کشور برای سال های بعد هستیم.
انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal
بازی قیام مختار