آخرین اخبار

20. تير 1403 - 7:37   |   کد مطلب: 48090
مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان همدان گفت: از ابتدای سالجاری تا کنون برای کشاورزان همدانی، در مجموع مقدار 32 هزار و 200 تن کود کشاورزی از بنادر و پتروشیمی‌های کشور تأمین شده است.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی پایگاه خبری تحلیلی «آوای سیدجمال»، بهروز الیاسی از یارانه قابل توجهی که دولت برای کودهای کشاورزی پرداخت می کند گفت و افزود امنیت غذایی کشور بستگی به تولید در این بخش دارد به همین منظور با پرداخت یارانه، کودهای کشاورزی با نازلترین قیمت در دسترس کشاورزان قرار می گیرد تا این عزیزان از تغذیه گیاهی غافل نشوند. 

 

وی با اشاره به اینکه کودهای کشاورزی برای رشد گیاه مهم و حیاتی هستند گفت: بهره‌وری، رشد تولید و محصولات سالم و با کیفیت کشاورزی در گرو تغذیه مناسب و بهینه گیاهی است که بر همین اساس کودهای تأمین،تدارک و توزیع شده توسط شرکت خدمات حمایتی کشاورزی از کیفیت لازم مطابق با استانداردهای جهانی برخوردار هستند و کشاورزان می توانند با آسودگی خاطر کود کشاورزی مورد نیاز خود را با نام و نشان این شرکت از کارگزاری ها و عاملین فروش ما در سراسر استان تهیه نمایند.

 

 مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان همدان گفت: از ابتدای سالجاری تا کنون برای کشاورزان همدانی، در مجموع مقدار 32 هزار و 200 تن کود کشاورزی شامل 25700 تن کود ازت، 3500 تن کود فسفات و 3100 تن کود پتاس از بنادر و پتروشیمی های کشور تأمین شده است.  

 

وی در ادامه گفت: این مقدار کود کشاورزی وارده به استان از کودهای وارداتی بندر امام خمینی (ره) و همچنین از تولیدات داخلی پتروشیمی های لردگان، عسلویه، کرمانشاه و مرودشت تدارک شده است.

 

الیاسی در پایان اضافه کرد بعد از ابلاغ برنامه کودی استان توسط وزارت جهاد کشاورزی، دفتر مرکزی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی با تخصیص تناوبی، کود مورد نیاز کشت های استان را به موقع تأمین می نماید.

انتهای خبر/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal