آخرین اخبار

27. خرداد 1400 - 12:24   |   کد مطلب: 39241
سعید کتابی با بیان اینکه در دوره گذشته حدود 76 هزار نفر رأی دهنده در انتخابات واجد شرایط بودند و در این دوره 86 هزار و 225 نفر وجد شرایط رأی دادن هستند، گفت: ما در شهرستان نقشی در تهیه آمار واجدین شرایط رأی نداریم و به صورت متمرکز از سازمان ثبت احوال کشور اعلام شده است.

به گزارش آوای سیدجمال، سعید کتابی، فرماندار شهرستان اسدآباد روز گذشته در نشستی با اصحاب رسانه و فعالان مجازی شهرستان از برگزاری انتخاباتی بی طرفانه در روز 28 خرداد در این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: تعداد ۸۰ کاندیدا در سه شهر آجین، اسدآباد و پالیز و ۴۲۰ کاندیدای در روستاها به رقابت انتخاباتی می پردازند.

 

وی گفت: برای برگزاری این انتخابات در اسداباد  3 هزار عوامل اجرایی نظارتی، بازرسی ، نماینده فرماندار ، راننده تاکسی فعالیت خواهند داشت.

 

 فرماندار شهرستان اسدآباد از فوت یکی از کاندیدای روستای گنبله خبر داد و افزود: وی به دلیل سکته قلبی جان خود را از دست داد.

 

وی با بیان اینکه انتخابات را در شرایط کرونا برگزار می کنیم، گفت: در حال حاضر کرونا روند نزولی به خود گرفته و 9 بیمار در بیمارستان بستری که تعداد 5 نفر از آنان کرونای مثبت دارند.

 

کتابی با بیان اینکه انتخابات رأس ساعت 7 شروع می شود، گفت: در راستای رعایت پروتکل بهداشتی، یک ناظر بهداشتی به عوامل انتخاباتی اضافه شد که تقریبا" در هر شعبه 20 الی 21 نفر فعالیت خواهند داشت.

 

وی با اشاره به پایان تبلیغات ساعت ۲۴ قبل از شروع رأی گیری، گفت: در سطح شهر یک پوستر تبلیغاتی بر روی دیوارها و اماکن عمومی نداشتیم و این نشان از رعایت قانونمندی کاندیداها بود.

 

فرماندار شهرستان اسدآباد مشارکت مردمی در انتخابات را بالابردن سرمایه اجتماعی، اقتدار و عظمت نظام، و تقویت جمهوریت دانست و گفت: ۸۶ هزار و 225 نفر رأی دهنده در انتخابات امسال هستند که از این تعداد ۴۳ هزار و 287 نفر مرد و ۴۲ هزار و 947 نفر زن هستند.

 

وی با بیان اینکه اسدآباد در انتخابات مختلف مشارکت بالایی داشته، افزود: در انتخابات دوره گذشته ریاست جمهوری میزان مشارکت مردم ۷۷.۲ درصد  بوده است.

 

کتابی گفت: هزار و ۹۰۰ نفر رأی اولی در اسدآباد وجود دارد که از این تعداد 973 نفر آقا و 927 خانم هستند.
وی در پاسخ به این سؤال که افزایش جمعیت واجدین شرایط شهرستان چطور محاسبه شده است، گفت: ما در دوره گذشته ریاست جمهوری 76 هزار نفر در اسدآباد واجد شرایط رأی دادن داشتیم، اما امسال آمار واجدین شرایط رأی دادن را سازمان ثبت احوال کشور به صورت متمرکز به وزارت کشور اعلام کرده است.

 

 

 فرماندار شهرستان اسدآباد با بیان اینکه حدود 59 میلیون نفر در کشور و در استان یک میلیون و 400 نفر واجد شرایط رأی دادن هستند، گفت: ما در شهرستان نقشی در تهیه آمار واجدین شرایط رأی نداریم و به صورت متمرکز از سازمان ثبت احوال کشور اعلام شده است، فکر کنم اداره ثبت احوال شهرستان هم این آمار را ندارد و 4 روزپیش هم این آمار را به ما اعلام کردند.

 

وی یکی از تخلفات انتخاباتی خرید و فروش رأی دانست و گفت: البته در صورت رخداد این موضوع باید اثبات آن با وجود مستندات ثابت شود.
کتابی به دفاع از عملکرد دولت پرداخت و گفت: کتابخانه استاندارد در هفته اینده عملیات اجرایی آغاز میشود

 

وی همچنین از بهره برداری کنارگذر اسدآباد که یکی از وعده‌های فرماندار در خرداد ماه بود، در تیریا مردادماه خبر داد .
انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal